Label برای Alignment

دانلود فایل الاینمنت ساخته شده در آموزش قبل

فایل بالا را در نرم افزار Civil3D باز کنید و روی الاینمنتی که قبلاً ساختیم کلیک کنید تا در ریبون، نوار ابزار مربوط به آن ظاهر شود. همانند شکل زیر وقتی روی الاینمنت کلیک کنید ریبون Alignment ظاهر میشود.

دسترسی به تب Alignment از طریق Ribbon
روی مسیر ساخته شده کلیک کنید تا در Ribbon تب الاینمنت باز شود

 

سمت چپ ریبون روی Add Labels کلیک کنین تا یک لیست باز شود. از لیست Add/Edit Station Labels را انتخاب کنید.

اضافه کردن Label به ایستگاهها
اضافه کردن Label به ایستگاهها

 

جدولی مشابه جدول زیر باز میشود. روی Add کلیک کنید تا در لیست زیر آن Major Stations اضافه شود. توجه داشته باشید میتوانید از قسمت Type مشخصه های دیگری نیز به لیست اضافه کنید. مانند Minor Stations که در حال حاضر نیازی به اضافه کردن آن نیست. اینها مشخصاتی هستند که در پلان به الاینمنت اضافه میشوند. روی اوکی کلیک کنید.

جدول Labels
Major Stations را به لیست جدول اضافه کنید

 

در شکل زیر کیلوکتراژ اضافه شده به مسیر پروژه راه مورد نظر، مشخص است:

کیلومتراژ(Major Stations) به مسیر اضافه شده است
کیلومتراژ(Major Stations) به مسیر اضافه شده است.

 

نویسنده: سهند فرشادمنش

نویسنده بخش راهسازی و آموزش نرم افزار Civil3D دانش آموخته مقطع کارشناسی رشته ی عمران – دانشگاه گیلان

19 دیدگاه برای “Label برای Alignment”

    1. سلام. در صورتی که پروژه ی دانشجویی هست، این بستگی به خواسته ی استاد پروژه دارد. ولی روش درست این هست که چندین واریانت مورد بررسی قرار گرفته و بهترین واریانت انتخاب شود.

  1. با سلام و سپاس فروان از زحمات بی دریغتان
    آقای مهندس آیا امکان داره کدهای ارتفاعی مربوط به خط زمین و خط پروژه(پروفیل طولی) را بصورت لیبل در کیلومتراژهای مشخص شده بر روی الایگمنت قرار دهیم ؟ باتشکر

    1. خیر. در لیبل های از پیش تعریف شده ی نرم افزار، همچین گزینه ای وجود ندارد. تنها با جایگزین کردن کدها در قسمت Edit Label Style در هر لیبلی که بر روی الاینمنت اضافه کنید امکان این کار وجود دارد. که البته بنده موفق به این کار نیز نشدم.

      1. مرسی از پاسختون اما بازم وقتی میخوام لیبل بزنم گزینه perpendicula with tick نداره و فقط استاندارد رو دارده که وقتب لیبل میزنم همه اعداد داخل هم میره و اون خط هایی که جاده رو قطع کردن تو مثال بالا ظاهر نمیشن

دیدگاهتان را بنویسید